Nazywam się Piotr Bilski i jestem inżynierem elektrykiem. Obecnie zajmuje się głównie zagadnieniami z zakresu utrzymania ruchu, nie tylko w zakresie zapewnienia sprawności technicznej urządzeń i instalacji, ale również w zakresie kreowania rozwiązań wpływających na poprawę funkcjonalności oraz niezawodności nowych układów.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym. Na przestrzeni lat zajmowałem się dozorem technicznym branży elektrycznej, m.in w zakresie opracowania standardów technicznych, opiniowania dokumentacji projektowych oraz dopuszczania do eksploatacji urządzeń. Obecnie pracuję w obszarze utrzymania ruchu elektrycznego, gdzie zajmuję się głównie urządzeniami oraz układami krytycznymi dla ciągłości procesów produkcyjnych. W moim nadzorze znajduje się głównie kilkuset układów energoelektronicznych (układy napięcia gwarantowanego o mocach do 250 kVA, układy napędowe o regulowanej prędkości obrotowej o mocach do 1700 kW). Ponadto zajmuję się wdrażaniem i administracją systemu SCADA.

Uczestniczyłem w wielu projektach inwestycyjnych związanych z budową nowych instalacji produkcyjnych, biorąc czynny udział w pracach projektowych, odbiorach technicznych oraz czynnościach rozruchowych.